the real fa cup

Preliminary Round Draw

The FA have also made the draws for the Preliminary Round and the 1st Qualifying Round this morning.

First, here is the draw for the Preliminary Round:-

Bedlington Terriers or Thackley v Garforth Town

Whickham or Chester-Le-Street Town v Norton & Stockton Ancients or Pickering Town

Seaham Red Star or Morpeth Town v Billingham Synthonia or Birtley Town

Selby Town or Leeds Carnegie v Sunderland RCA or Ryton

Bridlington Town or Esh Winning v Shildon or Northallerton Town

Wakefield v Scarborough Athletic or Guisborough Town

Team Northumbria or Marske United v Ossett Albion

Stokesley or Crook Town v Spennymoor Town or Ashington
Jarrow Roofing Boldon CA or Armthorpe Welfare v Pontefract Collieries or Penrith

Hebburn Town or Eccleshill United v Hall Road Rangers or Bishop Auckland

Horden CW or Tow Law Town v West Allotment Celtic or Liversedge

South Shields or Newcastle Benfield v Whitley Bay or Dunston UTS

West Auckland Town or Brandon United v FC Halifax Town

Consett or Billingham Town v Harrogate Railway

Warrington Town v Leigh Genisis

Clitheroe v Squires Gate or Staveley MW

Holker Old Boys or Padiham v AFC Fylde

Ashton Athletic or Bootle v Woodley Sports

Silsden or Colne v Abbey Hey or Hallam

Sheffield v Flixton or Winsford United

Trafford v Rossendale United

Maltby Main or Rossington Main v Formby or Glossop North End

Curzon Ashton v Lancaster City

Chorley v Nostell MW or Oldham Town

Colwyn Bay v Parkgate or St Helens Town

Cammell Laird v Mossley

Maine Road or Alsager Town v Ramsbottom United or Cheadle Town

Bacup Borough or Atherton LR v Prescot Cables

Chadderton or Atherton Collieries v Radcliffe Borough

Bamber Bridge v Runcorn Linnets or AFC Emley

Witton Albion v Congleton Town or Dinnington Town

Salford City v Skelmersdale United

Castle Vale or Goodrich v Studley or Pershore Town

Kidsgrove Athletic v Bewdley Town or Alvechurch

Dudley Town or Walsall Wood v Bromsgrove Rovers

Nuneaton Griff or Shawbury United v Stratford Town or Pilkington XXX

Coventry Sphinx or Bromyard Town v Stourport Swifts

Heath Hayes or Lye Town v Eccleshall or Tividale

Pegasus Juniors or Ellesmere Rangers v Willenhall Town

Highgate United or Malvern Town v Cradley Town or Biddulph Victoria

Atherstone Town v Romulus

Stone Dominoes or Cadbury Athletic v Market Drayton Town

Coleshill Town or Bridgnorth Town v Causeway United or Wellington

Dudley Sports or Southam United v Rocester or Wednesfield

Chasetown v AFC Wulfrunians or Boldmere St Michaels

Sutton Coldfield Town v Meir KA or Tipton Town

Leek Town v Bedworth United

Norton United or Newcastle Town v Westfields or Bolehall Swifts

Brocton or Shifnal Town v Rushall Olympic

Carlton Town v Bottesford Town or New Mills

Borrowash Victoria or Greenwood Meadows v Quorn

Gedling MW or Blackstones v Shepshed Dynamo

Gedling Town or Barton Town Old Boys v Oadby Town or Kirby Muxloe

Brigg Town v Spalding United

Lincoln United v Deeping Rangers or Friar Lane & Epworth

Dunkirk or Winterton Rangers v Lincoln Moorlands Railway or St Andrews

Coalville Town or Barrow Town v Bardon Hill Sports or Arnold Town

Glapwell v Holwell Sports or Ellistown

Sleaford Town or Loughborough University v Stamford

Radford or Rainworth MW v Gresley or Heather St Johns

Barwell or Long Eaton United v Loughborough Dynamo

Grantham Town v Mickelover Sports

Shirebrook Town or Holbeach United v Hinckley Downes or Boston Town

Belper Town v Holbrook Miners Welfare or Heanor Town

Teversal or Bourne Town v Goole

Desborough Town or Newmarket Town v Whitton United or Daventry Town

Stewarts & Lloyds or Norwich United v Long Buckby or Hadleigh United

Woodford United v AFC Sudbury

Rothwell Town v Bury Town

Needham Market or Felixstowe & Walton United v Ely City or Wisbech Town

Lowestoft Town v Great Yarmouth Town or Raunds Town

Walsham Le Willows or Kirkley & Pakefield v Diss Town or Cogenhoe United

Cornard United or Gorleston v Northampton Spencer or March Town United

Yaxley or Rothwell Corinthians v Godmanchester Rovers or Haverhill Rovers

Dereham Town or Leiston v Wellingborough Town or Wroxham

Soham Town Rangers v St Ives Town or Daventry United

Stowmarket Town or Mildenhall Town v Woodbridge Town or St Neots Town

Great Wakering Rovers v Waltham Forest

Windsor & Eton v Barkingside or Bowers & Pitsea

Northwood v St Margaretsbury or Hullbridge Sports

Potters Bar Town v North Greenford United or Cockfosters

Harlow Town v Clapton or Kingsbury London Tigers

Chesham United v Chalfont St Peter or Tokyngton Manor

Marlow v Ilford

Witham Town or Saffron Walden Town v London Colney or Harwich & Parkeston

Hertford Town or Newport Pagnell Town v Heybridge Swifts

Aylesbury United v Tiptree United or Colney Heath

Buckingham Town or Hanwell Town v Concord Rangers

Enfield Town v Leverstock Green or Burnham Ramblers

Broxbourne Borough V&E or Enfield 1893 v Crawley Green or Cranfield United

Harefield United or Haringey Borough v Biggleswade Town

FC Clacton or London APSA v Hitchin Town

Barton Rovers v Ware

Thame United or Bedford v Wootton Blue Cross or Sporting Bengal United

Thamesmead Town v Tilbury

Leighton Town v Langford or Aylesbury

Burnham v Hillingdon Borough or Kentish Town

Biggleswade United or Stotfold v Halstead Town or Wivenhoe Town

Eton Manor or Stanway Rovers v Beaconsfield SYCOB

Cheshunt v Maldon Town

Barking or Tring Athletic v Slough Town

Bicester Town or Dunstable Town v Wingate & Finchley

Arlesey Town v Hatfield Town or Southend Manor

Potton United or Hoddesdon Town v Stansted or Royston Town

Erith Town or Ampthill Town v Wembley or Basildon United

Oxhey Jets or Brimsdown Rovers v Flackwell Heath or Welwyn Garden City

East Thurrock United v Brentwood Town

Redbridge v Romford

Croydon Athletic v Godalming Town

Sittingbourne v Dorking or Horley Town

Worthing v Raynes Park Vale or Farnham Town

Merstham v Slade Green or Faversham Town

Dulwich Hamlet v Tunbridge Wells or Seveonoaks Town

Ashford Town v Peacehaven & Telscombe or Mile Oak

Folkestone Invicta v AFC Hayes

Lancing or Selsey v Wealden or Epsom & Ewell

Chessington & Hook United or Chertsey Town v Metropolitan Police

Gosport Borough v Camberley Town or East Preston

Oakwood or Lordswood v Whitstable Town

Horsham YMCA v Wick or Frimley Green

Croydon or Shoreham v Crawley Down or Westfield

Three Bridges or Chichester City United v AFC Totton

Banstead Athletic or Pagham v Walton Casuals

Fleet Town v Walton & Hersham

Hailsham Town or Lingfield v Southwick or Herne Bay

Burgess Hill Town v Chipstead

Andover v Molesey or Sidley United

Chatham Town v Eastbourne United or Redhill

East Grinstead Town or Feltham v Cove or Bookham

Littlehampton Town or Cobham v VT

Leatherhead v Bedfont Green

Guildford City or St Francis Rangers v Ramsgate

Whitehawk or Hythe Town v Eastbourne Town

Hassocks or Ash United v Erith & Belvedere or Sandhurst Town

Crowborough Athletic or Bedfont v Binfield or Colliers Wood United

Hartley Wintney or Holmesdale v Worthing United or Badshot Lea

Deal Town or Arundel v Egham Town or Ringmer

Corinthian Casuals v VCD Athletic

Whyteleafe v Uxbridge

Marlow United or Hallen v Lymington Town or Harrow Hill

Shortwood United or Blackfield & Langley v Romsey Town or Hayling United

Bournemouth or Highworth Town v Winchester City or Bemerton Heath Harlequins

Lydney Town or Totton & Eling v Kidlington or Abingdon Town

Wotton Bassett Town or Westbury United v Petersfield Town or Brockenhurst

Yate Town v Laverstock & Ford or Alton Town

Mangotsfield United v Bracknell Town

Downton or Calne Town v Devizes Town or Shrivenham

Bishop’s Cleeve v Reading Town or Melksham Town

Carterton or Bristol Manor Farm v Warminster Town or Amesbury Town

North Leigh v Milton United or Corsham Town

Almondsbury Town or Longwell Green Sports v Cinderford Town

Hamble ASSC v Bitton or Newport (IW)

Fareham Town or Moneyfields v Hungerford Town

Ringwood Town or Christchurch v Abingdon United

Brading Town or Fairford Town v Alresford Town or Shaftesbury

Ardley United or Witney United v New Milton Town or Cowes Sports

Cirencester Town v Thatcham Town

Radstock Town or Wimborne Town v Sherborne Town or St Blazey

Paulton Rovers v Wellington Town or Bideford

Ilfracombe Town or Falmouth Town v Willand Rovers or Street

Taunton Town v Bishop Sutton or Bodmin Town

Poole Town or Welton Rovers v Barnstaple Town or Tavistock

Launceston or Clevedon United v Bridgwater Town

Bridport or Keynsham Town v Dawlish Town or Elmore

Gillingham Town or Cullompton Rangers v Portishead Town or Brislington

Larkhall Athletic or Shepton Mallet v Saltash United or Chard Town

Buckland Athletic or Hamworthy United v Frome Town

Leave a Reply

Non League Day
Bobby Robson Foundation

search